Кыргыз Республикасынын Суу чарба кызматкерлеринин кесиптик майрамына карата жана ак ниетуу, узурлуу эмгеги учун Суу чарба жана мелиорация департаментинин Ардак грамотасы менен тɵмɵнкү кызматкерлер сыйланды:
Нарбеков Бакыт Наркулович - Кыргыз Республикасынын Каржы министрлигинин капиталдык салымдарды пландоо бɵлумунун башчысы;
Уткина Лариса Николаевна - ААК «Кыргызсуудолбоор» башкы инженерии;
Уметалиева Гульнара Аманкановна - Чуй БСЧБнын Кант участогунун инженерии;
Латипов Тажибай Мадимарович - Нарын РСЧБнын «Кээден» насостук бекетинин башчысы;
Акаев Кубат Карыпович - Нарын РСЧБнын «Кээден» насостук бекетинин башчысы;
Жаркынов Абдураим Абдукаримович - Сузак РСЧБнын башкы инженери;
Султанбаев Муратбек Шаршенович - Тогуз-Торо РСЧБнын айдоочусу;
Суранов Маарасул Анаркулович - Чаткал РСЧБСнын башчысы;
Рысов Маданбек Маматович - НСО заводунун токары;
Галбаев Дыйканбай Абдырахманович - Найман суу сактагычынын «Тоо-Моюн» белумунун башчысы;
Кенжеев Раймкулович - Токтогул РСЧБнын башкы инженери;
Дадашев Телеген - Узген РСЧБнын «Талаа» насостук бекетинин 1- категориядагы инженери;
Кучкаров Азизбек Монолбаевич - Кара-Суу РСЧБнын насостук бекетинин башкы инженери;
Жолонов Асилбек Канаевич - Ош БСЧБнын механика белумунун айдоочусу;
Батырканов Болот Табылович - Жети - Огуз РСЧБнын башчысы;
Курманов Сулайман Качыбаевич - Ак - Суу РСЧБнын эксковаторщиги;
Молдокеев Нурдин Асылбекович - Жумгал РСЧБнын NQЗ суу белум башчысы;
Намазбеков Урмат Абдыманапович - Ак-Суу райондук суу пайдалануучулар ассоциациясы (СПА) жетекчиси;
Сыдыков Марат Анарбекович - Кара-Буура райондук суу пайдалануучулар ассоциациясын колдоо жана енуктуруу белумунун ( СПАкжеБ) адиси;
Джаманкулов Нурлан Суусарбекович - Бакай - Ата СПАкжеБ жетекчиси;
Талканбаев Абдымалик Абакирович - Ат-Башы райондук СПАКж8Бнун жетектеечу адиси;
Жороев Нарзулла Мурабдиллаевич - Баткен райондук «Ак - Суу - Кара - Баю> СПАнын башчысы;
Абдыраманов Шукурбек Нышанович - Нарын райондук «Кызыл - 300 Достук» СПАнын башчысы;
Айдаров Сулайман Курбанбекович - Омега строй» жоопкерчилиги чектелген мекемесинин (ЖЧМ) бетонщиги;
Абдрахманов Акылбек Камчыевич - «Омега строй» жоопкерчилиги чектелген мекемесинин (ЖЧМ) бетонщиги;
Исмаилов Бакай Чынгызбекович - «Гидробетонстрой» жоопкерчилиги чектелген мекемесинин камсыздоо. боюнча адиси;
Турдиев Сражидин Мамытович - Рисма ЛТД» жоопкерчилиги чектелген мекемесинин бригадири;
Турдиев Шарабидин Мамытович - «Рисма ЛТ Д» жоопкерчилиги чектелген мекемесинин айдоочу-бетонщиги;
Кермалиев Алмаз Дуйшенкулович - Кыргыз Республикесынын Каржы министрлигинин капиталдык салымдарды пландоо белумунун адиси;
Субаналиев Нур Асанбекович - Кыргыз Республикась}нын Каржы министрлигинин капиталдык салымдарды пландоо болумунун башкы адиси;
Осмоналиев Марат - Ысык-Ата райондук СПАКж~Б башкы адиси;
Эсекеева Азимкул Асылбековна - Чуй БСЧБнын «Туш» г/у башчысьi;
Жумашев Абдырахман Жузумович - Жалал-Абад БСЧБнын башкы эсепчиси;
Атыбаев Женишбек Абдуманапович - Аксы РСЧБнын Итагар насостук станциясынын башчысы;
Жолдошев Бегали Тешебаевич - Кара-Суу РСЧБнын эксковаторщиги;
Кутманов Туманбек Абдраимович - Бакай - Ата РСЧБнын «Урмарал»;
Байгонурова Дамира Сатаровна - Кемин РСЧБнын «Боролдой» г/уч. башчысы;
Парманов Мамасали Мадалиевич - Баткен БСЧБнын Курулуш ондоо белумунун башчысы;
Бакиров Кубанычбек Карыпович - Нарын РСЧБнын Он - Арча - 2 насостук станциясынын башчысы;
Абдылдаев Омор Калчаевич - Жети-8_!Уз РСЧБнын башкы механиги;
Сафтенко Юлия Анатольевна - ААК «Кыргыз~олбоор» башкы адиси;
Ибраимов Арапбек Султанович - «Омега строй» жоопкерчилиги чектелген коомдун (ЖЧК) бетонщиги;
Ысаков Мукумали Келдибекович - «Омега строй» жоопкерчилиги чектелген коомдун (ЖЧК) бетонщиги;
Эшиев Маматжусуп Сулайманович - «Гидробетонстрой» жоопкерчилиги «Гидробетонстрой» жоопкерчилиги гидротехниги;
Негизи: Суу чарба жана мелиорация департаментинин тузумдук белуктерунун Бассейндик суу чарба башкармалыгынын сунуштары.